Batik - jak samodzielnie zrobić? - Do Something Great

Batik – jak samodzielnie zrobić?

Ola Ciecholewska · 12 grudnia, 2021

Kurs skierowany jest do każdego – kto nie boi się gorącego wosku ???? Dla młodszych – radzimy wspólne działania z dorosłymi, aby pilnować zabawę z roztopionym woskiem oraz płynnymi farbami.

Jakie rzeczy warto przygotować?
Naturalny wosk, parafinę, garnek do wosku i parafiny, farby do tkanin, pędzle (podział na pędzle do gorącego wosku oraz pędzle do farb/do podmalówki, płótno (czyste, bez domieszek, najlepiej: stare, białe prześcieradła), gazety lub pergamin do prasowania, stare żelazko.

Dlaczego takie hobby jest fajne? 
Jest to bardzo oryginalna sztuka. Hobby przewidziane na działania długofalowe, w miłym zapachu i cieple bijącym od rozgrzanego wosku. Batikiem możesz ozdobić ściany, okna lub zrobić aplikacje np. na torby.

Podczas kursu nauczysz się tworzenia małych form batikowych, farbowania w barwach ciepłych, używania tjantingu, działania z podmalówką.

O instruktorze

Ola Ciecholewska

Cześć, tu batik-Olka. Od najmłodszych lat zgłębiam tajniki indonezyjskiej sztuki malarskiej. Już jako ośmiolatka, dzięki mamie, trafiłam do Pracowni Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury, by po studiach na kilka lat przejąć ją od Marii Hasiec. Uwielbiam bawić się kreatywnością, a jeszcze bardziej – dzielić się nią z innymi oraz prowadzić twórcze i rozwojowe warsztaty. Batik to świetny sposób na wyciszenie, złapanie oddechu, dystansu. Tu nauczysz się, że jeśli planowanie… to tylko do pewnego momentu. Poprzez tę sztukę odkrywasz siebie na nowo, wyzwalasz ekspresję, poruszasz emocje i zmysły.

1 Szkolenie

devdatastudio
+40 zapisanych

Szkolenie zawiera

  • 6 Ilość lekcji

Oceny i komentarze

4.7
Śr. ocena
3 ocen
5
2
4
1
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią!
Agata Ratyńska
Zamieszczono 2 lata temu

×
Preview Image
Adam_Lenkiewicz
Zamieszczono 2 lata temu

×
Preview Image
BlackMarshmallow
Zamieszczono 2 lata temu
Ciekawy kurs mało znanej techniki, choć nieco niekompletny

Nigdy wcześniej nie słyszałam o batiku, więc ciekawie było poznać tę technikę. Pani prowadząca super wprowadza w klimat. Szkoda jedynie, że na początku kursu ujęcia z kamery na płótno są uszkodzone. Zabrakło także objaśnienia w jaki sposób farbować tkaninę, jakiego wosku użyć, gdzie można go dostać, jak go rozpuścić, jakiego papieru do prasowania użyć, czy jak prasować "standardowym" żelazkiem.

×
Preview Image
Ola Ciecholewska
Zamieszczono 1 rok temu

Dziękuję za komentarz. Zapraszam do kontaktu – bardzo chętnie odpowiem na wszystkie pytania 🙂
Pozdrawiam ciepło!
Ola

Pokaż więcej recenzji
Podziel się swoją opinią!