Kurs podstawy dziergania na drutach
  • Kurs skierowany dla każdego. Nie ma tu ograniczeń wiekowych ani płciowych ????Kobiety, mężczyźni, dzieci… wszyscy, którzy chcą stworzyć własnoręcznie coś wyjątkowego, swojego, jedynego w swoim rodzaju.
  • Aby rozpocząć dzierganie na drutach warto na początek zakupić druty proste, bambusowe, rozmiar 7mm. Do tego odpowiednią włóczką będzie np. Alize Superlana Maxi jak również każda inna dedykowana właśnie na ten rozmiar drutów (taka informacja jest na etykiecie włóczki oraz z reguły takie informacje podane są w sklepach online), ważne jednak, by na początek nie byłą do włóczka z włosami typu moher, gdyż taką przerabia się trudniej.
  • Robienie na drutach zawsze było doskonałym zajęciem na długie zimowe wieczory, ale teraz, gdy zachęca się nas do pozostawania w domu i ograniczania kontaktów towarzyskich, stało się jeszcze ciekawsze. Dzierganie przynosi wiele benefitów osobom, które podjęły się tego zadania. Przede wszystkim daje satysfakcję z tego powodu, że własnoręcznie jesteście w stanie wyczarować nietypowe i unikatowe robótki. Poczucie radości wzrasta, gdy możecie obdarować nimi swoich bliskich. Wpływa także na obniżenie poziomu stresu oraz pobudza twórcze myślenie. Dzierganie wpływa na stan zdrowia. Przede wszystkim działa uspokajająco i odprężająco. Skupiamy się na jednej czynności i powtarzamy te same sekwencje ruchów miarowo, w podobnym tempie. Naukowcy udowodnili też, że robienie na drutach jest dobrym sposobem na obniżenie ciśnienia krwi, dla osób borykających się z nadciśnieniem. Robienie na drutach świetnie sprawdzi się u dzieci i seniorów, ponieważ wpływa na rozwój motoryki małej. Trzymanie w dłoniach włóczki i drutów angażuje do pracy ręce, a zwłaszcza palce, które trzeba sprawnie zginać. Robienie na drutach daje efekt treningu, którego nie uzyska się przy okazji innej aktywności fizycznej. Życie w ciągłym pośpiechu i presją z otoczenia negatywnie odbija się na zdrowiu psychicznym oraz fizycznym wielu ludzi. Zwolnić i uspokoić myśli pomaga dziewiarstwo. Daje podobne efekty, które można zauważyć uprawiając jogę czy medytując. To dobry sposób na wyciszenie i skupienie swoich myśli na jednym zadaniu. Reguluje się wtedy oddech a mięśnie ulegają rozluźnieniu.

O instruktorze

Justyna Kraszewska WoolyMe

Justyna Kraszewska, nauczyciel z wykształcenia, właścicielka firmy Wooly Me. Prowadzi warsztaty rękodzieła i tworzy unikatowe produkty na zamówienia indywidualne.Żyć nie umie bez dziergania. Cierpi na syndrom niespokojnych rąk! Ale dobrze jej z tym i chętnie się podzieli swoją pasją! Na drutach i szydełkiem można wyczarować niemal wszystko. Od ozdób, poprzez ubrania, po wielkie koce czy dywany. Szydełkowanie i dzierganie na drutach pozytywnie wpływa na nasze życie: - relaksuje, uspokaja, niweluje stres; - ćwiczy sprawność manualną - rozwija kreatywność i logiczne myślenie - podnosi samoocenę i daje poczucie spełnienia

4 Szkolenia

devdatastudio
+39 zapisanych

Szkolenie zawiera

  • 5 Ilość lekcji

Oceny i komentarze

4.8
Śr. ocena
5 ocen
5
4
4
1
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią!
Agnieszka
Zamieszczono 1 rok temu

Bardzo przystępnie poprowadzony kurs.

×
Preview Image
Agnieszka
Zamieszczono 1 rok temu

×
Preview Image
Agata Ratyńska
Zamieszczono 1 rok temu

×
Preview Image
Zuzia
Zamieszczono 1 rok temu

×
Preview Image
Adam_Lenkiewicz
Zamieszczono 2 lata temu
Bardzo dobre szkolenie

Przyjemnie się ogląda, wiedza w podana w fajnej przejrzystej formie. Justyna super????

×
Preview Image
Pokaż więcej recenzji
Podziel się swoją opinią!